O nas

Szwajcaria Bałtowska to rodzinna stacja narciarska. Jej uruchomienie nastąpiło w 2006 roku. Początkowo stacja narciarska posiadała dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 900 m oraz dwa wyciągi orczykowe. Obecnie Szwajcaria Bałtowska to największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Łączna długość wszystkich tras zjazdowych a jest ich 5 to w sumie 2 500m. W roku 2013 został uruchomiony wyciąg krzesełkowy oraz dodatkowa atrakcja dla odwiedzających jaką jest Wioska Św. Mikołaja. Przyjeżdżając do Szwajcarii Bałtowskiej mamy możliwość spędzenia aktywnie czasu oraz skorzystania z licznych udogodnień, które oferuje ośrodek.
Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.
Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Elan i snowboardowy marki Burton. Wypożyczalnia oferuje również możliwość testowania nart najnowszej generacji.
Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski (www.amigo-ski.pl) prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla tych, którzy chcą doszlifować zdobyte umiejętności.
Po szaleństwach na stoku oferujemy wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja i w JuraParku, zabawy w Bajkowym Parku Rozrywki a także Świąteczne Kino Emocji 5D. Tuż obok stoku można skorzystać z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.
Dla tych którzy chcieliby zostać w Bałtowie na dłużej mamy do zaoferowania komfortową bazę noclegową “Zajazd Przystocze”, która znajduje się w samym sercu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego (https://juraparkbaltow.pl/rezerwacja-noclegow/)
Na terenie Szwajcarii Bałtowskiej na gości czeka nowo otwarta restauracja Gościeniec Bałtowski Zapiecek (www.baltowskizapiecek.pl) oraz Zajazd Przystocze, w których dla każdego znajdzie się smaczne, regionalne jedzenie.
 

Dodaj komentarz