Stacja narciarska

Perfekcyjnie zorganizowana stacja narciarska poza terenem górskim? Tak to możliwe! Szwajcaria Bałtowska to 5 tras narciarskich o łącznej długości 2 500 metrów, szerokie zjazdy — bezpieczne dla małych i dużych amatorów białego szaleństwa. 4-osobowa kolejka linowa krzesełkowa może przewieźć około 2 400 osób w ciągu godziny natomiast dwa nowoczesne wyciągi orczykowe 1 500 osób na godzinę. Na potrzeby szkółki narciarskiej i wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na nartach działa 100-metrowy wyciąg taśmowy. Dla amatorów adrenaliny udostępniony jest SNOWPARK.

Stacja narciarska w Bałtowie — idealny pomysł na zimowe wyjazd z rodziną!

Szukasz stacji narciarskiej na idealne ferie zimowe z rodziną? Stacja narciarska w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym to:

  • 5 tras narciarskich o łącznej długości 2 500 metrów
  • wypożyczalnia sprzętu
  • trasy różnorodne pod względem ukształtowania i nachylenia terenu
  • stoki oświetlane do późnych godzin nocnych
  • doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski
  • ośla łączka – łagodny stok dla najmłodszych i początkujących użytkowników
  • systematyczne ratrakowanie tras

Korzystając z atrakcji na stokach narciarskich w Bałtowie, można urozmaicić sobie czas, wybierając dodatkowe przyjemności przygotowane z myślą o najmłodszych – lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.

Szwajcaria Bałtowska najlepszy ośrodek narciarski na mapie województwa świętokrzyskiego i jeden z najlepszych w sąsiadujących rejonach, który jest integralną częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.Nasz ośrodek oferuje aż 5 tras zjazdowych z wyciągami!

Wśród pięciu tras narciarskich, znajdą coś dla siebie osoby stawiające pierwsze kroki w narciarstwie oraz ci, którym marzy się doszlifowanie zdobytych już umiejętności. Nie będą zawiedzeni także amatorzy szaleństw na wyższym stopniu zaawansowania. Trasy są różnorodne pod względem ukształtowania i nachylenia terenu, a oświetlane do późnych godzin nocnych pozwalają na wybór najbardziej odpowiadającej nam pory treningu. Wszystkie stoki zjazdowe są jednym z elementów bogatej infrastruktury, dzięki czemu nie trzeba się oddalać od stacji narciarskiej, żeby skorzystać np. z punktów gastronomicznych.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania i odwadniania oraz mocne oświetlenie pozwalają na zjazdy ze stoków do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.Obok stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona w nowy sprzęt narciarski firmy Volkl i snowboardowy marki Burton.

Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie, jak również dla tych, którzy chcą doszlifować zdobyte umiejętności.

Po szaleństwach na stoku oferujemy wizytę w Wiosce Świętego Mikołaja i w JuraParku, a także Zimowe Kino. Tuż obok stoku można skorzystać z atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych — lodowisko z wypożyczalnią łyżew, snowtubing, zimowa karuzela oraz górka saneczkowa.

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego na gości czeka nowo otwarta restauracja  „Browar Bałtów”, restauracja „Bałtowski Zapiecek” oraz Zajazd Przystocze, w których dla każdego znajdzie się smaczne, regionalne jedzenie.
Stok narciarski  z wypożyczalnią nart i szkółką narciarską

Nauka jazdy na nartach jest tym przyjemniejsza, im przyjaźniej odnoszą się do kursanta instruktorzy. Doświadczeni instruktorzy ze szkoły narciarskiej Amigo-Ski doskonale odnajdują się zarówno w pracy z dziećmi stawiającymi pierwsze kroki na nartach, z dorosłymi, którzy po latach wracają do uprawiania sportów zimowych oraz z pasjonatami nart i snwoboardu, którzy chcą podnieść swoje umiejętności na poziom mistrzowski.

Wyciągi narciarskie, orczyk i ośla łączka dla dzieci i początkujących narciarzy

Niezmienną popularnością w bałtowskiej stacji narciarskiej cieszy się co roku ośla łączka — łagodny stok dla najmłodszych i początkujących użytkowników. Dbamy o to, żeby systematyczne ratrakowanie tras zapewniało komfort jazdy nie tylko najbardziej wymagającym narciarzom, ale i tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na jednej bądź na dwóch deskach. Na potrzeby wszystkich osób, które dopiero się uczą, na oślej łączce działa 100-metrowy wyciąg taśmowy.