6 powodów, dlaczego warto spędzić ferie w Szwajcarii Bałtowskiej


Zbliża się zima, a wraz z nią ferie zimowe! To czas, którego nie mogą doczekać się wszystkie dzieci. Jak co roku zapraszamy Was na niezwykłe i niezapomniane przygody w Szwajcarii Bałtowskiej! To właśnie tutaj możecie spędzić kilka wyjątkowych dni swojej przerwy zimowej. A dlaczego warto spędzić ferie właśnie w Bałtowie? Mamy na to aż 6 powodów!


1. Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska

Mali (i duzi) miłośnicy sportów zimowych tutaj z pewnością nie będą się nudzić! Aż 5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 2500 m, wyciąg krzesełkowy, wyciąg orczykowy, a także snowpark. Tutaj nie tylko podszlifujecie swoje umiejętności, ale także możecie zacząć naukę od zera. Zaopiekują się Wami instruktorzy ze szkółki Amigo-Ski. Pokażą wszystko po kolei i jesteśmy pewni, że zarażą swoją pasją.

Ferie zimowe, to bardzo dobry czas na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach czy stawiania pierwszych kroków na snowboardzie.

W trakcie ferii zimowych możecie także wziąć udział w naszych zimowiskach czy półkoloniach zimowych. Dzięki temu każde dziecko nie tylko uczy się jazdy na nartach, ale także zawiera nowe przyjaźnie czy odwiedza inne, ciekawe i interesujące miejsca.2. Wioska Św. Mikołaja

Każde dziecko marzy o tym, by choć raz w swoim życiu spotkać Św. Mikołaja. W Bałtowie te marzenia się spełniają! W bajkowej i magicznej Wiosce czeka na Was sam Św. Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami- Panią Choinką i elfami. Już od wejścia słychać jego radosny głos, a przed jego chatą stoją ogromne sanie, na których przybył do Bałtowa. Jeśli byliście grzeczni, to na pewno w swoim worku chowa dla Was piękny prezent! A jeśli nie? Hmm… Tutaj zaradzić może tylko młynek do mielenia grzechów! Wtedy już nie musicie martwić się o swoją niespodziankę. Wioska Św. Mikołaja otoczona jest niezwykłą, zimową scenerią. Przyprószona śniegiem sprawia wrażenie bajkowej i… naprawdę magicznej. Musicie to zobaczyć.3. Kraina Lodu

„Mam tę moc, mam tę moc”! Każde dziecko (i dorosły również) zna wersy tej popularnej piosenki z bajki Disneya „Kraina Lodu”. A czy w Bałtowie można spotkać Else i Olafa? Oczywiście! Zimą prehistoryczne oceanarium zamienia się w… Bajkową Krainę Lodu. Tutaj na wielkich ekranach obejrzycie fragmenty przygód Elsy i jej przyjaciół. Jak to jest spotkać się twarzą w twarz z bajkową postacią? Tego dowiecie się w Bałtowie podczas ferii w Szwajcarii Bałtowskiej! Jesteśmy pewni, że przybicie piątki z Olfem wywoła uśmiech na twarzy każdego.


4. Noclegi

Biały puch, zimowy krajobraz. W Zajeździe Przystocze, jak w i Ranczu w Dolinie spędzicie niezapomniane, zimowe chwile. Patrząc przez okno zachwycicie się błyszczącymi lampkami i prawdziwie relaksującym klimatem. Przytulne pokoje pozwolą Wam zagrzać się w zimne i mroźne dni, a także przygotować się do całodziennego szusowania czy spacerów po Szwajcarii Bałtowskiej. Tutaj z pewnością naładujecie baterie do dalszej pracy i nauki.5. Gastronomia

Gdzie ogrzać ręce, wypić gorącą czekoladę czy zjeść rozgrzewającą zupę? W Zajeździe Przystocze oraz w Restauracji Bałtowski Zapiecek będziecie mogli dać sobie chwilę wytchnienia od mroźnego klimatu. Przez okno będziecie mogli podziwiać zapalonych narciarzy i padający śnieg, a w rękach trzymać rozgrzewająca herbatę. Nie zabraknie też słodkości, które osłodzą każdy ponury dzień!


6. Okolica

Lubicie długie spacery, a siedzenie cały czas w jednym miejscu nie jest dla Was? Doskonale! Bałtów ma dosłownie bajkowe położenie, stworzone do długich spacerów, które dostarczą Wam wyciszenia i inspiracji. A gdy nabierze Was ochotą na dłuższą wycieczkę, to w niecałą godzinę od nas, dojedziecie do znanego Wszystkim z przygód Ojca Mateusza Sandomierza czy artystycznego Kazimierza Dolnego. W niedalekiej odległości od Bałtowa położona jest natomiast Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki które w tym roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pobliskie miasto, Ostrowic Świętokrzyski również warte jest uwagi. Można w nim skorzystać z jednego z największych basenów olimpijskich w Polsce czy odwiedzić nowo otwarty Browar Kultury.

Ponadto, gdy tylko zima stworzy nam to tego warunki, wraz z ośrodkiem jeździeckim Krainą Koni organizujemy prawdziwe kuligi – takie jak dawniej”!


Jak widzicie- ferie w Szwajcarii Bałtowskiej to wspaniały pomysł! To nie tyko jazda na nartach czy snowboardzie, ale także niezapomniane spotkanie ze Św. Mikołajem czy Olafem i Elsą. Tutaj nie można się nudzić!

Czekamy na Was zimą!