Relacja z otwarcia SNOWPARKU

Szwajcaria Bałtowska wzbogaciła się o nową atrakcję – SNOWPARK. 1 lutego 2014 odbyło się oficjalne otwarcie.

SNOWPARK

SNOWPARK

Otwarcie snowparku w Szwajcarii Bałtowskiej rozpoczęliśmy od pokazu tricków i ewolucji, które można wykonać na przeszkodach ustawionych w 3 trzech liniach (łatwa, średnia i trudna). Po pokazie odbyły się warsztaty freestyle’owe dla narciarzy i snowboardzistów, na których można było nauczyć się i doskonalić tricki takie jak railslide, boardslide, 50-50, butter 360, 270 in, 270 out, pretzel out oraz ewolucje na skoczni w postaci skoków z grabami, rotacje 180,360.

ERE_7162

Po przerwie w strefie Chill & Grill odbyły się zawody, w formie luźnego jamu, czyli jazdy po całym snowparku przez godzinę. Wzmocnieni napojami energetycznymi ROCKSTAR zarówno początkujący jak i zaawansowani riderzy wykazali się kreatywnością i odwagą w trakcie swoich przejazdów. Sędziowie mieli niemały orzech do zgryzienia, żeby wyłonić zwycięzców w następujących kategoriach:
Freeski(Narty) oraz SNB (Snowboard)
– best rookie (najlepszy początkujący)
– best trick (najlepsza ewolucja)
– best style (najlepsza jazda, swoboda w wykonywaniu tricków)
– big air (najlepszy trick na skoczni)

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Szwajcarię Bałtowską. Podczas zawodów nikt nie odniósł kontuzji dzięki przestrzeganiu regulaminu snowparku – wszyscy mieli kaski. Freestyle to super sprawa, lecz trzeba pamiętać o bezpieczeństwie w trakcie wykonywania tricków.

Atmosferę podgrzewał Dj Deebart.

tekst: Igor Żukowski