Relacja z powitania Świętego Mikołaja w Bałtowie

Stitched Panorama

6 grudnia bieżącego roku Święty Mikołaj powrócił do Bałtowa. Mikołaj ścigał się z wiatrem mknąc w swych magicznych saniach zaprzężonych w najprawdziwsze renifery i dotarł na miejsce ok. godziny 10.00. Podobnie jak w roku ubiegłym zamieszkał w chacie, która na jego cześć nosi miano „Chaty Mikołaja”. W miejscu tym znajdującym się w centrum „Wioski Świętego Mikołaja” przybysz z Laponii przyjmuje gości i rozdaje dzieciom prezenty. Czasami tańczy … breakdance.

Tej zimy Mikołaj przywiózł ze sobą bardzo wielu przyjaciół. Niektórzy z nich pojawili się w Bałtowie po raz pierwszy. Oto postaci, które towarzyszą świętemu w Bałtowie.
Pani Mikołajowa, gospodarzy w chacie, przyjmuje gości i pomaga Świętemu Mikołajowi rozdawać prezenty. Stara się także o stałą obecność „Świętego” w chacie (mimo jego licznych podróży po świecie).

  • Śnieżynki pomagają Państwu Mikołajostwu oraz dbają o gorącą, domową i świąteczną atmosferę w Chacie.
  • Elfy krzątają się w Wiosce pomagając Mikołajowi przygotować paczki z prezentami dla dzieci, prowadzą szkołę z warsztatami w Bajkowym Parku Rozrywki, gdzie wymyślają również zabawy dla dzieci, zaś w Świątecznym Kinie-5D ratują Święta. Zdarza się także, że pomagają Królowej Śniegu.
  • Baba Jaga zamieszkująca „Chatkę na Kurzej Łapce”, do niedawna władczyni Sabathówki, miejsca, gdzie obecnie znajduje się Wioska Mikołaja, znana jest dzieciom m.in. z bajki o Jasiu i Małgosi. Można się jej trochę przestraszyć, ale w gruncie rzeczy ma dobre serce.
  • Bałwanek i Lisek Urwisek (prawdziwy psotnik) nieodłączna para, która zaprasza dzieci przybyłe do Wioski do wspólnej zabawy polegającej na strącaniu „bałwankowych kręgli” ogromną kulą oraz toczeniu piłki między słupkami, przy użyciu specjalnych rękawic – prawdziwy slalom gigant.
  • Królowa Śniegu, tajemnicza postać o lodowatym spojrzeniu znana z baśni Andersena; władczyni „Krainy Królowej Śniegu”, gdzie w swym lodowym pałacu, będący prawdziwym labiryntem oczekuje na śmiałków, którym uda się ów labirynt pokonać. Lepiej nie wiedzieć jaki szykuje dla nich los. Pod władzą Królowej Śniegu znajduje się także Lodowa Wioska.
  • Eskimos, mieszkający w Lodowej Wiosce uczy łowienia ryb w przerębli. Ponieważ ma bardzo dobre serce pozwala dzieciom usiąść we wnętrzu swego igloo i ogrzać się przy ognisku.
  • Renifer mieszkaniec Lodowej Wioski zaprzyjaźniony z Eskimosem;prowadzi grę w unihokeja i chętnie wszystkim pomaga.
  • Pingwin należy do świty Królowej Śniegu; organizuje zabawy dla dzieci i podpowiada jak przejść bez szwanku między suszącymi się rybami.
  • Mamut ogromny prehistoryczny zwierzak, który majestatycznie przechadza się po Lodowej Wiosce, a czasami nawet wita przybyłych gości. Nikt nie wie skąd i dlaczego pojawił się tej zimy w Bałtowie. Ponoć nie wie tego nawet Święty Mikołaj, ale ważne, że jest.
  • Pani Choinka i Ciastek (znany z filmu Shrek), pomagają elfom w prowadzeniu warsztatów, na terenie Bajkowego Parku Rozrywki – uczą dzieci wykonywania choinkowych ozdób i lukrowania piernikowej chatki.

W tym roku świta Świętego Mikołaja prezentuje się naprawdę imponująco. O dobrą atmosferę przybyłych gości troszczą się profesjonalni animatorzy oraz przewodnicy.
Święty Mikołaj wraz z innymi postaciami zaprasza wszystkie dzieci (i nie tylko) do swej Wioski. Gości przyjmuje codziennie.