Skitury w Szwajcarii Bałtowskiej!

Skitury w Szwajcarii Bałtowskiej

W ostatnich latach bardzo popularna stała się turystyka narciarska – skituring. Dlatego postanowiliśmy rozwijać także tę formę aktywności w Bałtowie, a tym samym dać możliwość doskonalenia narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Pewnie zastanawiacie się czy to rodzaj aktywności, z której może skorzystać każdy z nas?

Skitury to aktywność fizyczna łącząca wędrówki górskie oraz narciarstwo. To sprzęt, który pozwala poruszać się po odcinkach płaskich, zjazdach, jak i stromych podejściach. Do stromego podejścia potrzebne są foki – pasy wykonane z materiału przeciwpoślizgowego, montowane na śligach nart. Narty w czasie wędrówki ograniczają zapadanie się w śniegu oraz umożliwiają szybsze pokonanie trasy. Przed zjazdem foki należy zdjąć, po zablokowaniu wiązań otrzymujemy typowe narty zjazdowe.
Wędrówki skiturowe mogą trwać kilka dni, dlatego oferujemy wynajęcie sprzętu jednodniowego jak i kilkudniowego. W naszej wypożyczalni dysponujemy sprzętem marki Volkl. To świetna okazja aby rozwijać swoje pasje, pielęgnować przyjaźnie oraz dbać o swoją aktywność sportową.

Skituring to forma aktywności skierowana do każdej osoby, niezależnie od jej możliwości czy kondycji. W Szwajcarii Bałtowskiej można także skorzystać z lekcji instruktora.

Narty skiturowe – cennik

Komplet skiturowy – (narty, buty, kije, foki) – 100 zł/dzień

*od 5 dnia – 80zł/dzień

Buty skiturowe – 70 zł dzień

**od 5 dnia – 60 zł dzień

Narty + foki – 70 zł/dzień

***od 5 dnia 60 zł/dzień

Dzień – czas liczy się od momentu wypożyczenia do momentu zamknięcia wypożyczalni.