Spacer z Mamutem – gigantyczny zwierz przechadza się po Bałtowie

fot. Dylczyk Art

fot. Dylczyk Art

Po gorącym świątecznym okresie, hucznym powitaniu Nowego Roku, w wiosennej nieco aurze zimy pozwólmy sobie na nieco luzu i rozrywki. W końcu zima, to przynajmniej dla niektórych (zwierząt), pora odpoczynku. Zapraszamy zatem w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa – wioski, gdzie zamieszkał Święty Mikołaj i ekipa wielu znanych bajkowych bohaterów. Naszym przewodnikiem zgodził się być…

Jak myślicie, kto?…

Nie, nie „Święty” lecz Mamut – prehistoryczny trąbowiec. Mamut w Bałtowie czuje się jak u siebie: otoczenie innych niezwykłych i w większości wymarłych już zwierząt (dinozaurów), arktyczne klimaty i… No właśnie, co łączy mamuta z Mikołajem.
Można by przypuszczać, że gdyby dzieje życia na naszej planecie potoczyły się trochę inaczej w zaprzęgu Świętego Mikołaja pojawiłyby się mamuty.

W grę wchodziłaby również jazda wierzchem na grzbiecie tego kolosa – 4 metry nad ziemią.

Wróćmy jednak do naszej rozmowy z mamutem. Oczywiście bałtowski mamut nie posługuje się mową polską ani żadnym innym językiem. Ma tłumacza, a właściwie tłumaczkę – Królową Śniegu, nieco ekscentryczną poliglotkę, usiłującą poznać języki wszystkich przystosowanych do mroźnych warunków zwierząt. Pytam, dosyć nieśmiało, co zobaczyć można w najbliższym czasie w Bałtowie? Proszę za mną – brzmi odpowiedź. Zatem ruszajmy… Nie będziemy opisywali kolejnych pokazanych przez mamuta atrakcji i tego, co powiedział nam przez usta Królowej z Lodowego Pałacu. Tak na marginesie – ten mamut to straszny gaduła i na jego opowieści nie starczyłoby miejsca.

Zamiast tego proponujemy krótką listę atrakcji dostępnych do końca zimy w Bałtowie:

Kino emocji – Cinema 5D – „Elfia opowieść” – nowoczesna technologia pozwoli wszystkim oglądającym być aktywnym uczestnikiem scen rozgrywających się na ekranie.

Wioska Świętego Mikołaja (Chata Mikołaja, Domki Elfów, sanie mikołaja, renifer) – czynna aż do końca zimy. Można nadal spotkać Świętego Mikołaja, ogrzać się przy kominku w towarzystwie Śnieżynki i Elfów. Na zewnątrz pograć z Bałwankiem i Liskiem w kręgle.

Chata na Kurzej Łapce, (animacje, zabawy)

Bajkowy Park Rozrywki (zabawy, animacje, warsztaty)

Lodowa Wioska (unihokej, igloo, łowienie ryb w przeręblu, animacje, zabawy)

Kraina Królowej Śniegu (lodowy labirynt, labirynt z rybkami, animacje)

Godziny otwarcia Wioski: pon. – pt.: 11-17, sob.- niedz. 12-19, cennik za dostępne na terenie Wioski atrakcje dostępne są w zakładkach na naszej stronie.

A wracając do mamuta – naprawdę spaceruje po bałtowskim kompleksie! Przybądźcie na spotkanie z nim.