Szwajcaria Bałtowska ruszyła z naśnieżaniem!

Czas na dobre wiadomości z Szwajcarii Bałtowskiej. Jak widać, za oknem zima, dlatego już rozpoczęliśmy naśnieżanie naszej stacji narciarskiej!

W tym sezonie wprowadziliśmy nową technologię naśnieżania stoku – All Weather Snow (AWS). System ten jest szczególnie pożyteczny, ponieważ daje on możliwość naśnieżania nawet w chwili, gdy na zewnątrz temperatura jest dodatnia a klasyczna armatka nie wykona tej czynności. Jak to możliwe?

System wykorzystuje rozwiniętą technikę chłodzenia za pomocą skutecznego wymiennika ciepła, który schładza wodę do temperatury zamarzania. AWS produkuje śnieg bez dodatku preparatów chemicznych, który w realności ma formę małych, suchych płatów śniegu.

Supersnow to firma, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją kompleksowych systemów naśnieżania. Urządzenia naśnieżające firmy działają, aż w 30 krajach na całym świecie.

Prawdopodobnie jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych stacji narciarskich w sprzęt naśnieżający. Jeśli warunki pogodowe dopiszą, zamierzamy uruchomić stację Szwajcarii Bałtowskiej w ten weekend. Chcemy oddać stok do waszej dyspozycji możliwie jak najlepiej przygotowanym, dlatego pracujemy pełną parą, aby stało się to jak najszybciej.

Podobnie jak w poprzednich sezonach planujemy wiele atrakcji, imprez oraz wydarzeń. Nie zabraknie cyklicznego wydarzenia, które jest Wam dobrze znane, pn. „Nocna jazda”. Podkreślamy jednak, że pogoda jest tutaj kluczowa.

Obserwujcie naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, ponieważ lada chwila podamy informacje dotyczące otwarcia stacji narciarskiej w Szwajcarii Bałtowskiej.