A po nartach i snowboardzie zapraszamy na spacer

Jeżeli przyjechaliście do Bałtowa na kilka dni i poza jazdą na nartach/snowboardzie nie macie planów  – mamy dla Was propozycję – przejdźmy się! Wiosenna aura tej zimy sprzyja zdrowej i mało męczącej czynności. Spacer będzie miłym urozmaiceniem i dopełnieniem aktywnego dnia na świeżym powietrzu. No to chodźmy!

Zwierzyniec dolny - lama

Dolny zwierzyniec

Jeśli spacerowaliście między wyciągiem orczykowym i „krzesłami” mieliście zapewne okazje zobaczyć nasze wielobarwne ptaki. Jakie gatunki mieszkają w Bałtowie? Być może udało Wam się rozpoznać wszystkie, być może niektóre z nich. W domkach przy stoku mieszkają: ibisy, żurawie koroniaste i stepowe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie. Przed wejściem na drogę, która prowadzi pod kolej krzesełkową skręćcie w prawo, a będziecie mieli możliwość spotkać daniele, osiołki, małpy i inne egzotyczne gatunki ssaków. Uwagę dzieci szczególnie przykuwają lamy – lekko płochliwe z wielkimi uroczymi oczami, łase na soczystą trawkę; kawałek dalej urzędują ciekawskie kuce – rozmiarem przypominające koniki na biegunach oraz niesforne, iskające się małpki. Idąc dalej spotkacie: mary patagońskie, aguti złociste, ostronosy, skunksy i szopy pracze.

allozaur

Jurapark

Dinozaury to nasza specjalność. Zapraszamy przez cały rok na spacer wśród naturalnej wielkości modeli. Na terenie Juraparku znajduje się obecnie ponad 100 ręcznie wykonanych dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Modele, które można podziwiać wyrzeźbione i pomalowane są przez współpracujących z nami paleoartystów.

Park zwiedzamy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie.

Żydowski Jar - górna część - spacer

Żydowski Jar

Spacer Żydowskim Jarem to możliwość kontaktu z żywą przyrodą. Żydowski Jar znajduje się po drugiej stronie ulicy, wchodzi się do niego przez drewnianą furtkę.

Tam też natkniemy się na ślady prehistorycznych stworzeń. Pozostawione w Żydowskim Jarze ślady należą do dwumetrowych dryomorfonów. Ich znanymi przedstawicielami są dryozaur i kamptozaur. Obok tych śladów utrwalony jest trop pozostawiony przez drapieżnego dinozaura, potencjalnego prześladowcy spokojnych dryomorfów. Najlepiej zachowany i największy trop w bałtowskim wąwozie pozostawił karłowaty krewniak allozaurów.

Spacerując możemy podziwiać malownicze widoki rozpościerające się na panoramę Bałtowa. Oglądać je możemy na specjalnie przygotowanych tarasach widokowych oznaczonych na trasie tabliczkami. Koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny!

Rollercoster 

Po spacerze zapraszamy na mały łyk adrenaliny – jazdę rollercosterem. Doskonale wyprofilowany zjazd o długości prawie 400 m, prędkość wózka regulowana jest indywidualnie przez każdego uczestnika odpowiednio do swojej odwagi. Bezpieczna, a zarazem super zabawa!

Za skorzystanie z rollercastera trzeba zapłacić po zakupie odrębnego biletu – w kasie przy tej atrakcji. Uwaga! Samodzielnie wózkiem mogą poruszać się jedynie osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 10 roku życia i minimalnym wzroście 140 cm. Pod opieką osoby dorosłej w jednym wózku może przebywać tylko jedno dziecko w wieku od 5 do 10 lat.

Informacje na temat atrakcji na terenie parku dostępne są na stronie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w kasach wyciągów oraz w biurze, w którym można zarezerwować nocleg.