Ferie zimowe – spędź je aktywnie!

Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekają na dni wolne od nauki. Czas ten zbliża się wielkimi krokami, bo już w najbliższy poniedziałek oficjalnie rozpoczynają się ferie 2022. Pewnie zastanawiacie się, jak spędzić ten czas z dziećmi. Odpowiedź jest prosta – aktywnie, zdrowo i rozsądnie. W tym czasie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe jak i społeczne. Zadbajmy więc o to, aby przerwa semestralna została dobrze zagospodarowana na aktywność dziecka. Czasu zostało niewiele, dlatego już teraz zaplanujcie swój wyjazd.

Stacja narciarska – Szwajcaria Bałtowska, to ośrodek narciarski znajdujący się w województwie świętokrzyskim w miejscowości Bałtów. Planujący tutaj wizytę na pewno nie będą się nudzić! Aby dobrze przeżyć ferie zimowe należy pamiętać o aktywności na świeżym powietrzu i  zmiany rutynowych zajęć. W Szwajcarii Bałtowskiej jest to możliwe!

Co czeka na naszych gości? 5 tras zjazdowych o łącznej długości 2 500 m. Na terenie obiektu działa kolej krzesełkowa, dwa orczyki oraz „wyrwirączka”. Jesteśmy jedyną stacją narciarską w województwie świętokrzyskim, która posiada kolej krzesełkową.

 

Narty, snowboard, snowpark, freeride zone oraz górka saneczkowa!

Pragniecie wraz ze swoimi pociechami nauczyć się jazdy na nartach bądź snowboardzie?
W Szwajcarii Bałtowskiej jest to możliwe. Obok stacji narciarskiej działa szkoła narciarska – AmigoSki (http://amigo-ski.pl/). Razem z profesjonalną kadrą instruktorów przełamiecie strach przed sportami zimowymi. Instruktor zaprezentuje, w jaki sposób chodzić w butach narciarskich, jak poruszać się po śniegu oraz wyjaśni znaczenie znaków, które można napotkać na stoku. Dobre nawyki nabyte podczas nauki pozwolą uniknąć kontuzji.

Nie zapominamy o maluchach i wielbicielach sanek. Specjalnie dla nich na stoku orczykowym wydzielona została strefa, gdzie mogą swobodnie oddać się zabawie i cieszyć się każdą chwilą spędzoną na stoku Szwajcarii Bałtowskiej.

Doświadczeni sportowcy także znajdą coś dla siebie. Na terenie stoku mogą skorzystać z Snowparku i nowo otwartej strefy Freeride, która skierowana jest do osób spragnionych mocnych wrażeń. Przede wszystkim osób, które pewnie poruszają się po stoku, a ich technika jazdy poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Zasadą działania SnowParku są odpowiednie warunki pogodowe.

Na terenie stacji narciarskiej dostępna jest doskonale wyposażona w nowoczesny sprzęt wypożyczalnia oraz serwis.
Trasy są regularnie dośnieżane i ratrakowane, doskonale oświetlony stok pozwala na szusowanie do późnych godzin nocnych.

Wydarzenia tematyczne

Staramy się zapewnić największy rodzaj atrakcji oraz różnorodności w postaci wydarzeń organizowanych na stoku – Szwajcaria Bałtowska. Cyklicznym wydarzeniem stała się Nocna Jazda, po raz kolejny organizowana jest także Mini Olimpiada, Snow Party, podczas którego odbywają się różne konkursy, np. wyścigi na sankach, współzawodnictwo wśród narciarzy i snowboardzistów – zawody w slalomie. Staramy się zapewnić ogrom wrażeń wszystkim odwiedzającym Szwajcarię Bałtowską, dlatego organizujemy wydarzenia, które regularnie umieszczamy na naszej stronie oraz fanpage (https://www.facebook.com/szwajcariabaltowska/).

Lodowisko Szwajcarii Bałtowskiej

Miłośnicy łyżwiarstwa, także znajdą coś dla siebie. W sezonie 2020/21 uruchomiliśmy naturalne lodowisko na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, a w sezonie zimowym 2021/22 zostało powiększone do 900 m2. Dzięki wysokiej jakości systemom chłodzącym taflę jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet przy utrzymujących się dodatnich temperaturach na zewnątrz zapewniamy idealne warunki do zabawy!

Odwiedź Wioskę Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj urzęduje w swojej chacie razem z Panią Śnieżynką i pracowitymi elfami, na wszystkie dzieci czekają zabawy z animatorami, piękna świąteczna atmosfera, wspólne pisanie listów, a także opowieści św. Mikołaja. Urzęduje on w swojej chacie do końca zimy! O chatkę
i samego Św. Mikołaja dba Pani Śnieżynka, przy pomocy Elfów piecze przepyszne ciasta, które razem z kawą, herbatą i gorącą czekoladą serwuje magiczna kawiarenka. Na terenie wioski nad wszystkim czuwają słowiańskie moce, które przyglądają się wszystkim dzieciom.

Zimowy spacer po JuraParku oraz Bajkowa Kraina Lodu

Obiekt JuraParku czynny jest przez cały rok, dlatego nie zapominajcie aby odwiedzić dinozaury w zimowej odsłonie. Pamiętajcie, że spacer to także aktywność, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu a przede wszystkim może uprawiać go każda osoba niezależnie od wieku, czy kondycji. Na terenie JuraParku znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń – wszystkie naturalnej wielkości.
Opuszczając zimową scenerię prehistorycznego świata warto udać się do Krainy Lodu 2 – niesamowitej produkcji Disney’a. Po zimowym labiryncie oprowadzą Was przewodnicy, którzy podczas wędrówki snują baśniowe opowieści. A na kilku ogromnych ekranach przedstawimy najciekawsze fragmenty bajki.

Zapraszamy również na prowadzone warsztaty w Szkole Elfów! Zajęcia prowadzone są przez sympatyczną Panią Śnieżynkę oraz ostrouche elfy, które pomogą Wam w przygotowaniu świątecznych pierników. Wykonane własnoręcznie ozdoby zabieracie ze sobą na pamiątkę do domu.

Zimowe Kino i wędrówka po dolnej części Zwierzyńca Bałtowskiego

Wszystkich odwiedzających Bałtów, Święty Mikołaj zaprasza na rodzinną pełną ciepła bajkę. Przesympatyczny Olaf i jego przyjaciele wzruszą i rozbawią Was do łez!
Zapraszamy także do mieszkańców dolnego Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie można zobaczyć bożonarodzeniową szopkę, gdzie ochoczo wybiegają sympatyczne owieczki, kózki, przyjacielskie osiołki. Spacerując po zwierzyńcu zobaczyć można także szopy i pracze.

Wygodna baza noclegowa, smaczne i ciepłe posiłki

Rodziny i grupy znajomych mogą skorzystać z naszej przytulnej bazy noclegowej (noclegi), bądź agroturystyk należących do programu ambasador (Agroturystyki).

Jeżeli zgłodniejecie podczas całodniowych aktywności możecie skosztować dań, które serwowane są w formie bufetu (Zajazd Przystocze), gdzie samodzielnie możecie skomponować swój zestaw obiadowy. Tuż obok Przystocza znajduje się Jadło Pod Stokiem, w którym polecamy domowej roboty pierogi czy dania typu fast food.

 

Dla bardziej wymagających oferujemy cos specjalnego, czyli restaurację Bałtowski Zapiecek (https://baltowskizapiecek.pl/). Prostota, tradycja i aromatyczność to nasza restauracja, dlatego znajdziecie tam dania charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego. To miejsce, do którego chce się wracać! W sezonie zimowym proponujemy, także skorzystać ze znajdującego się tam ciągu wydawczego. Sami komponujecie swój zestaw obiadowy.

Zapraszamy na aktywne ferie zimowe do Bałtowa.