Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa

Już w ostatni weekend stycznia zapraszamy Wszystkich na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa!

Podczas imprezy będziecie mogli podziwiać widowiskowe starty i malownicze loty balonów.

W programie zaplanowane są 4 loty:

  • piątek – godz. 14:30
  • sobota – godz. 8:00 oraz 14:30
  • niedziela – godz. 8:00

W tych dniach niebo nad Bałtowem będzie przepełnione kolorami! 🙂

W sobotę pomiędzy godziną 8 a 11 relacje na żywo będzie prowadzić Dzień Dobry TVN.

 

Starty balonów – procedura stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki jest bardzo widowiskowa, do tego planowany jest w sobotę ok. g. 17.30 pokaz nocny, tzw. Night Glow – gdzie z otwartych palników ciemność rozjaśnią kilkumetrowe słupy ognia, którym towarzyszyć będzie muzyka.

Starty balonów i naloty na krzyż odbywać się będą na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wiele emocji budzą naloty balonów na krzyż i rzuty markerem (obciążnik na taśmie) do owego krzyża. To z pewnością wydarzenie, które zostanie w pamięci.

W zawodach uczestniczyć będzie 8 balonów na ogrzane powietrze, w tym jeden tzw. Chopper – jedyny w Polsce i nieliczny wśród balonów na świecie. Czym się różni? Zamiast kosza ma siodełko z uprzężą, a nogi „dyndają” w powietrzu.

Wśród konkurencji balonowych mają się odbyć m.in. pogoń za lisem i krzyż (z rzutem grawitacyjnym) w pobliżu stoku. Impreza ma charakter fiestowy, konkurencje będą odbywały się na oczach widzów i będą komentowane na bieżąco, przez głośniki na stoku.

Na początku stycznia w Nowym Targu odbyły się po raz piąty Zimowe zawody balonowe, pod linkiem film, który pozwoli sobie wyobrazić, jak to może wyglądać: https://www.youtube.com/watch?v=8ON2FJ7cyLo