Freeride Zone

Na terenie Szwajcarii Bałtowskiej, a konkretnie obok trasy przy kolei krzesełkowej powstała strefa Freeride. Snowboardziści oraz narciarze kochający adrenalinę oraz dobrą dawkę pozytywnej energii mogą już planować swój pobyt w Bałtowie.

Dla niewtajemniczonych – Freeride Zone, co to takiego?

To strefa do jazdy poza trasą, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, dlaczego? Freeride oferuje duży stopień trudności (bardzo strome zjazdy), dlatego osoby zaczynające swoją przygodę ze sportami zimowymi wybierając się na tę strefę mogą nie poradzić sobie z szusowaniem.

Podstawą dobrej jazdy na freeride’owych trasach jest umiejętność pewnej jazdy w każdych warunkach. W czasie zjazdu wszystko dzieje się automatycznie, nie ma czasu na myślenie o jego technice. Zastanawiamy się wtedy tylko nad linią zjazdu. Należy także ponieść się znajdującemu na trasie puchowi.

Prosimy zatem o rozsądne a nie pochopne podejmowanie decyzji.

** Ze strefy Freeride Zone korzystasz na własną odpowiedzialność.

Pamiętajcie, że na stoku Szwajcarii Bałtowskiej czeka na Was także SnowPark, gdzie oferujemy Wam wiele przeszkód umieszczonych na jego terenie. Pozwalają Wam one rozwijać umiejętności freestyle’u czy innych sportów ekstremalnych. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji na temat naszego SnowParku.