Ferie zimowe z dzieckiem – atrakcje w Szwajcarii Bałtowskiej

 

Piękny widok - Szwajcaria Bałtowska

Piękny widok – Szwajcaria Bałtowska

Zima już w pełni. Sezon w Szwajcarii Bałtowskiej również – uruchomione zostały wyciągi – orczykowy i kolej krzesełkowa, stacja narciarska wzbogaciła się o nową atrakcję – SNOWPARK.  Jeżeli jesteście w trakcie planowania ferii zimowych, które w niektórych województwach dopiero przed nami – mamy dla Was kilka propozycji na atrakcyjne spędzenie czasu w Szwajcarii Bałtowskiej. Zapraszamy!

Szkoła narciarska – nauka jazdy na nartach, snowboardzie – profesjonalni, zaangażowani instruktorzy z Amigo-Ski, których poradniki macie okazje czytać na naszej stronie, nauczą jeździć każdego. Jeżeli planujecie w tym roku naukę jazdy na nartach lub snowboardzie – traficie w 10, jeśli przyjedziecie do nas. Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska to idealne miejsce na pierwsze narty. Jesteśmy najlepszym ośrodkiem w województwie świętokrzyskim. Mamy kolej krzesełkową (z wygodnymi 4-osobowymi fotelami), ośle łączki, dwa wyciągi orczykowe, 5 tras zjazdowych. Zapraszamy małych i dużych!

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska

Nowa wypożyczalnia i serwis sprzętu – nowiusieńki sprzęt narciarski i snowboardowy – aż 700 par nart, 200 desek. Wystarczy wsiąść w auto, zabrać rodzinę, kilka ubrań i jazda! Nasi fachowcy pomogą Wam dobrać buty i kijki. Koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem, jak przygotować się do sezonu. Warto zrobić kilkanaście przysiadów, pompek dla zdrowia i dobrej kondycji.

Nowa wypożyczalnia - Szwajcaria Bałtowska

Nowa wypożyczalnia i serwis sprzętu – Szwajcaria Bałtowska

Wioska Świętego Mikołaja – do końca zimy urzęduje w Chacie Święty Mikołaj. Świętemu towarzyszy ekipa fantastycznych bohaterów – Elfy, Królowa Śniegu, Bałwanek i Lisek Urwisek, Renifery, Baba Jaga, Eskimos. Znajdziecie ich w okolicach Osady Elfów. Wraz z nimi na dzieci czeka masa atrakcyjnych i kreatywnych atrakcji  – zajęć sportowych i kreatywnych warsztatów.  Po wyczerpujących zabawach zapraszamy do Chaty Pani Mikołajowej. Dzięki swym niezwykłym mocom potrafi wyczarować przytulną, domową kawiarenkę. Koniecznie musicie spróbować jej bajecznie pysznych wypieków i napić się gorącej herbaty lub czekolady.

szb13-noc-06

SNOWPARK – coś dla spragnionych adrenaliny – na jego terenie znajdą się wszystkie najpopularniejsze przeszkody, charakterystyczne dla tego typu obiektów: poręcz spadowa, Box prosty, Butter Box, Box rainbow, Box disaster, Wallride, jeśli warunki pogodowe pozwolą nie zabraknie również profesjonalnej skoczni. Wystarczy wjechać koleją krzesłkową na górę i kierować się na lewo. Polecamy nieco starszym i doświadczonym narciarzom/snowboarderom. Planowane otwarcie snowparku – 01.02.2014r.

Snowpark

SNOWPARK – nowa atrakcja – Szwajcaria Bałtowska

Baza noclegowa i gastronomiczna – zapraszamy do ciepłych, klimatycznych domków, które zbudowaliśmy z myślą o Waszym komforcie na terenie naszego kompleksu turystycznego. Domki typu rodzinnego oraz typu schroniskowego, jeśli wybieracie się do nas większą grupą. Jeżeli zdecydujecie się na nocleg na terenie stacji narciarskiej, do czego gorąco zachęcamy, do stoku będziecie mieli zaledwie 3 minutki piechotą. Opis pokoi oraz cennik dostępny jest po kliknięciu w ten tekst. Na terenie Bałtowa i w ościennych miastach dostępne są wygodne pokoje w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych. Nie martwcie się również o to, gdzie zaparkujecie auto – miejsc parkingowych jest u nas pod dostatkiem. Na terenie stacji narciarskiej znajduje się kilka wygodnych punktów z gastronomią. Zapraszamy wszystkich na smaczne posiłki i napoje – zimne, gorące do Zajazdu Przystocze oraz na odpoczynek przy gorącym kominku.

Ciepłe domki - Szwajcaria Bałtowska

Ciepłe, klimatyczne domki – Szwajcaria Bałtowska

Kraina Koni – nauka jazdy konno trwa u nas przez cały rok. Na terenie naszego kompleksu znajduje się stajnia, którą zamieszkuje kilkanaście przesympatycznych czworonogów. Jeśli konno jeździć nie planujecie zapraszamy do udziału w kuligu – śnieg, dzwonki sań, muzyka i ognisko – wspaniała przygoda gwarantowana! Nasze konie są piękne, urocze, niekiedy zadziorne, ale hipnotyzujące. Można je również odwiedzić podczas spaceru po okolicy. Oprócz Krainy Koni na terenie parku znajduje się Zwierzyniec – możecie w nim spotkać wiele rodzimych oraz egzotycznych gatunków zwierząt.

Kraina Koni

Kraina Koni – nauka jazdy – Szwajcaria Bałtowska

A na zakończenie niespodzianka! Po Bajkowym Parku Rozrywki przechadza się gigantyczny, futrzany trąbowiec – Mamut, którego można pogłaskać! Jest tak wielki i tak oblegany, że ledwo mieści się w kadrze. Dzieci bedą tym spotkaniem zachwycone.

Mamut

Ogromny mamut – Bajkowy Park Rozrywki

Kochani, to jeszcze nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Was na ten sezon. Kolejne newsy o tym, co będzie na Was czekało w Szwajcarii Bałtowskiej i Wiosce Świętego Mikołaja już wkrótce. Do zobaczenia!